Kurumsal

NSTONE

YARATILIŞTAN GELEN İLHAM:
“TAŞ”
 
            Taşın hikâyesi insanlığın hikâyesinden çok önce başladı. O sadece insana özel bir madde değil, insan öncesi evrenlere de çağdaşlık etti. Bugünün modern şehirlerinden asırlar önce ilk yerleşim alanlarında taşın izine rastlamak mümkün. İster kıtalar ötesi Maya Piramitleri olsun, ister antik Mısır’daki piramitler veya Çin Seddi … Birbirlerinden uzakta gibi dursalar da taş, bütün inşa süreçlerinin en yakın şahidi olmuştur. Anadolu’da inanç için bir araya gelenler Göbeklitepe'de, Çatalhöyük’te de tarım için bir araya gelenler bu sert ancak işlenebilir maddeden kendilerine yaşam alanları inşa etti.            
 
            Taş, sadece sabit olanlar için değil aynı zamanda hareket edenler içinde vazgeçilmezliğini korudu. Baharat Yolu, İpek Yolu, Antik Kral Yolu... Taş tarih boyunca en işlevsel yapı malzemesi oldu. Sadece yapı değil aynı zamanda ilkel medeniyetlerin sanat anlayışını günümüze kadar taşıdı. Avcı ve toplayıcıların yaşam tarzı mağarada taşlara kazındı. Türklerin hikâyesi Orhun Abideleri’nde taşa kazındı, Modern Avrupa’yı oluşturan Rönesans, taş ile hayat buldu. 
            
Taş, büyük dünya tarihimizin ta kendisi oldu.
            
Sanayi devriminin hemen arkasından gelişen üretim, kırsaldan kente göçü zorunlu hale getirdi. Nüfus sayısı arttıkça şehirler için alt yapı sorunları oluşmaya başladı. Necipoğulları’nın hikâyesi bu sorunun çözümü ile başlamıştır. Anadolu'da birçok şehrin oluşumunda yarım asırdır farklı çözümler geliştiren Necipoğulları, geçmişin ihtişamıyla geleceğin modern yüzünü oluşturacak bir konsept geliştirdi.
  
NSTONE
TAŞ DEVRİ YENİDEN BAŞLIYOR
            
Şehirler sadece ihtiyaca yönelik değil artık estetik bir algıyla yeniden inşa edilecek. Şehir merkezleri, caddeler sadece bir merkez değil aynı zamanda birer açık hava sanat müzesine dönüşecek. Her şehrin dokusuna göre taşı yeniden tasarlayıp üretiyoruz. Her türlü ihtiyaca cevap verecek Türkiye’de bir benzeri olmayan üretim kampüsü inşa ettik. Kent Estetik Merkezi’mizde şehre dair ne varsa yeniden yorumluyoruz. 
 
HASAN KULAKSIZ
NECİPOĞULLARI İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI