Kurumsal

Bizim Hikayemiz

YARIM ASIRDIR TÜRKİYE İÇİN ÜRETİYORUZ
Bizim hikâyemiz bu ülkenin hikâyesidir…
 
70’li yılların ortasında bir adam doğduğu, büyüdüğü köyünden ayrılmak zorunda kaldı. Gurbet yolu gözükmüştü. Bu adam Gümüşhane’nin Şiran ilçesinden yola çıktı. Hayalleri büyüktü, gideceği yol uzundu. Yürüdü yürüdü ve nihayet bir noktada durdu. 
            Ordu’nun Ünye ilçesini hayallerinin gerçekleşeceği yer olarak seçti. O günlerde inşaat sektörü için yeni sayılacak bir oluşuma girdi. Şehir alt yapı hizmetleri için kilitli parke üretme tesisini inşa etti. Ürettiüretmekle kalmadı şehirleri sil baştan yeniden inşa etti.
            Bu adam şirketimizin ismini aldığı Necip Kulaksız’dan başkası değildi. Necip Bey sadece üretimle değil ticari ahlakıyla kısa zamanda saygınlık kazandı. Artık onun ismi sadece kaliteli işlerle değil doğru ticaret ile anılır oldu. Yıllarca o üretti, şehirler değişti. O üretti, Türkiye kazandı.
1984 yılına gelindiğinde Necip Bey’in çocukları bayrağı devraldı. İkinci kuşak, kaptan köşküne oturmuş, şirket sil baştan yeniden dizayn edilmişti. Artık onların bir ismi vardı: “NECİPOĞULLARI”.
            Bir ülkeyi geliştirmek sadece Ünye’deki tesis ile mümkün olabilir miydi? Bunu gören Hasan Kulaksız daha batıya daha büyük metropollere doğru yol alması gerektiğini biliyordu. Öyle de yaptı. 
            Tıpkı yıllar önce babasının yaptığı gibi hayallerini yanına alıp tek başına uzun bir yolculuğa çıktı. Nihayetinde oğulların kaderi babaların kaderine benzer. Denedi olmadı, uğraştı, çabaladı ama yorulmadı. O zor yolu seçtiğini bilerek çıkmıştı bu yola.
            O günlerde sanayi ve inşaat sektöründe yeni yeni parlamaya başlayan bir şehri seçti kendine. Bu şehir Anadolu Selçuklu’nun kadim başkenti Konya’dan başka bir yer değildi.
            Tesis yoktu ama başaracağını biliyordu. 
            Sermaye yoktu ama nasıl kazanacağını biliyordu. 
            Usta yoktu ama nasıl usta yetiştirileceğini biliyordu. 
            Kısacası hiçbir şeyi yoktu ama hayalleri vardı.
            Hasan Kulaksız; Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde Necipoğulları markasını taşıyarak bağımsız iş hayatına giriş yaptı. Şehir alt yapıları için beton elemanlarını üretmeye başladı. O artık hayallerini gerçekleştirecek tesise, iş gücüne sahipti. Hasan Bey’e tek bir üretim tesisi yetmiyor Konya merkezde ikinci bir fabrika açıyordu. Artık gelişen Türkiye ile birlikte gelişen bir “Necipoğulları” vardı.
            Dünya değişiyor, ülkeler gelişiyor, şehirler yeniden dizayn ediliyordu.  Zamanın değişimi her şeyi sil baştan yeniden yorumlarken Necipoğulları duramazdı. Öyle de oldu. İnsan gücünün yerini teknoloji alırken, geleneksel üretim metodları yerini yeni olana bırakırken Hasan Kulaksız duramazdı. Teknolojiye dayalı yeni bir tesis kurmayı çoktan aklına koymuştu. 
            Başardı da. 
            Bugün Türkiye’nin endüstriyel taş sektörünün en modern Kent Estetik Merkezini inşa etti.
            Kent Estetik Merkezi’nin üreteceği ürünler için uzun yıllar arge çalışmaları yapılmıştı. Sadece Türkiye’deki üretim tesisleri değil dünyadaki örnekler bizzat yerinde incelendi. Nihayetinde “NSTONE“ markasıyla yeni bir şehircilik anlayışı ortaya çıktı. Artık sadece ihtiyaca cevap veren değil aynı zamanda göze hitap eden ürünler üretiliyor. Tarihin, ihtişamın özeti olan Antik Taş’ı şehirleri süslüyor. Antara Taş’ı ile cesur şehirler inşa ediliyor. Begonit, Patara, Truva gibi yüzlerce taş modeli Bir Necipoğulları Kuruluşu NSTONE ile gerçeğe dönüşüyor. Şehirciliğe dair ne varsa Necipoğulları Kent Estetik Merkezinde NSTONE markasıyla hayat buluyor. 
46 yıl önce başlayan yolculuğumuz zamanın ruhuna göre yeniden hayat buluyor…
Yarım asırlık yolculuğumuzu başlatan Necip Kulaksız'a saygıyla…