NStone

Kurumsal

Bizim Hikayemiz

YARIM ASIRDIR TÜRKİYE İÇİN ÜRETİYORUZ…

Bizim hikâyemiz bu ülkenin hikâyesidir.

 

 70’li yılların ortasında bir adam doğduğu büyüdüğü köyünden ayrılmak zorunda kaldı. Gurbet yolu gözükmüştü. Bu adam Gümüşhane’nin Şiran ilçesinden yola çıktı. Hayalleri büyüktü, gideceği yol uzundu. Yürüdü yürüdü ve nihayet bir noktada durdu. 

 

Ordunun Ünye ilçesini hayallerinin gerçekleşeceği yer olarak seçti. O günlerde inşaat sektörü için yeni sayılacak bir sektöre girdi. Şehir alt yapı hizmetleri için kilitli parke üretme tesisini inşa etti. Üretti üretmekle kalmadı şehirleri sil baştan yeniden inşaa etti.

 

 Bu adam şirketimizin ismini aldığı Necip Kulaksızdan başkası değildi. Necip bey sadece üretimle değil ticari ahlakıyla kısa zamanda saygınlık kazandı. Artık onun ismi sadece kaliteli işlerle değil doğru ticaret ile anılır oldu. Yıllarca o üretti, şehirler değişti. O üretti, Türkiye kazandı.

1984 yılına gelindiğinde Necip beyin çocukları bayrağı devraldı. İkinci kuşak, kaptan köşküne oturmuş, şirket sil baştan yeniden dizayn edilmişti. Artık onların bir ismi vardı. NECİPOĞULLARI…

 

Milenyum çağına doğru Ordu – Ünye’deki tesis yetersiz kalmaya başlamıştı. Bunu gören Hasan Kulaksız daha batıya daha büyük metropollere doğru yol alınması gerektiğini biliyordu. Öyle de yaptı. 

 

Tıpkı yıllar önce babasının yaptığı gibi hayallerini yanına alıp tek başına uzun bir yolculuğa çıktı. Nihayetinde: oğulların kaderi, babaların kaderine benzer. Denedi olmadı. Uğraştı, çabaladı ama yorulmadı. O zor yolu seçtiğini bilerek çıkmıştı bu yola.

 

O günlerde sanayi ve inşaat sektöründe yeni yeni parlamaya başlayan bir şehri seçti kendine. Bu şehir Anadolu Selçuklunun kadim başkenti Konya’dan başka bir yer değildi.

 

Tesis yoktu ama başaracağını biliyordu. 

 

Sermaye yoktu ama nasıl kazanacağını biliyordu. 

 

Usta yoktu ama nasıl usta yetiştirileceğini biliyordu. 

 

Kısacası hiçbir şeyi yoktu ama hayalleri vardı.

Hasan Kulaksız; Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde Necipoğulları şirketini kurarak bağımsız iş hayatına giriş yaptı. Şehir alt yapıları için beton elemanlarını üretmeye başladı. O artık hayallerini gerçekleştirecek tesise, iş gücüne sahipti. Hasan Bey’e tek bir üretim tesisi yetmiyor Konya merkezde ikinci bir fabrika açıyordu. Gelişen Türkiye ile birlikte gelişen bir Necipoğulları vardı.

 

Dünya değişiyor, ülkelere gelişiyor, şehirler yeniden dizayn ediliyordu.  Zamanın değişimi her şeyi sil baştan yeniden yorumlarken Necipoğulları duramazdı. Öyle de oldu. İnsan gücünün yerini teknoloji alırken, geleneksel üretim metodları çöp olurken Hasan Kulaksız duramazdı. Teknolojiye dayalı yeni bir tesis kurmayı çoktan aklına koymuştu. 

 

Başardı da. 

 

Bugün Türkiye’nin endüstriyel taş sektörünün en modern Kent Estetik Merkezini inşaa etti.

 

Kent Estetik Merkezinin üreteceği ürünler için uzun yıllar Arge çalışmaları yapılmıştı. Sadece Türkiye de ki üretim tesisleri değil dünyadaki gelişmiş ülkelerdeki örnekler bizzat yerinde incelendi. Nihayetinde NSTONE markasıyla yeni bir şehircilik anlayışı ortaya çıktı. Artık sadece ihtiyaca cevap veren değil aynı zamanda göze hitap eden ürünler üretiliyor. Tarihin, ihtişamın özeti olan Antik Taş’ı şehirleri süslüyor. Antara taş’ı ile cesur şehirler inşa ediliyor. Begonit, Patara, Truva gibi yüzlerce taş modeli Bir Necipoğulları Kuruluşu NSTONE ile gerçeğe dönüşüyor. Şehirciliğe dair ne varsa Necipoğulları Kent Estetik Merkezinde NSTONE markasıyla hayat buluyor. 

45 yıl önce başlayan yolculuğumuz zamanın ruhuna göre yeniden hayat buluyor.

Yarım asırlık yolculuğumuzu başlatan Necip Kulaksıza saygıyla…